Jarosławiec

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jarosławiec to nadmorska wieś zlokalizowana na wschodnim skraju województwa zachodniopomorskiego, w powiecie sławieńskim i gminie Postomino. Jest to jedna z najładniej położonych miejscowości na Środkowym Wybrzeżu. Przez ok. 2 kilometry, wznosi się najwyższe w tym regionie, wybrzeże klifowe, dochodzące do 45 metrów. Jarosławiec posiada ok. 320 mieszkańców i jest najbardziej znaną miejscowością Gminy Postomino.

Pierwsze wzmianki pochodzą z 1459 roku, gdy osada należała do pobliskiego Darłowa. Była to wieś typowo rybacka, choć czasem mieszkańcy dorabiali również zbieraniem bursztynu. Turystycznie, miejscowość niewiele rozwijała się w XIX wieku. Brak dobrej komunikacji, spore odległości od dużych ośrodków miejskich uniemożliwiały szybki rozwój kąpieliska. Na początku XX wieku, do ówczesnego Jarosławca coraz częściej przyjeżdżali ludzie ze środowisk artystycznych.

Dużą atrakcją skupiającą uwagę wczasowiczów jest powstała w 1829 roku, 33-metrowa latarnia morska. Wrażenia krajobrazowe związane zarówno z piaszczystą jak i kamienistą plażą oraz wysokim klifem porosłym bujną roślinnością, sprawiają, że wypoczynek w Jarosławcu jest niezapomniany.

Obecnie miejscowość jest bardzo popularna szczególnie wśród dzieci i młodzieży, jako miejsce wypoczynku wśród pięknych nadmorskich lasów z inhalacją jodową na plaży. We wsi znajdują się także obiekty całoroczne, będące również sanatoriami.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja