Za co kochamy Darłowo?

Co roku szukamy dla siebie oraz swojej rodziny miejsca na wczasy. Myślimy o upragnionym urlopie i głowimy się jakie miejsce wybrać. W tym roku Mazury? Góry? A może nad morze? Skoro nad morze to może Darłowo? Całkiem spore miasto, kryje w sobie wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Turyści za nim przepadają. Dlaczego? Za co kochamy Darłowo?

Czy naprawdę warto jechać tam na urlop?

Darłowo już samo w sobie jest pięknym miejscem. Możemy tu zwiedzić starówkę czy też popularny bardzo Zamek Książąt Pomorskich. Jest to muzeum- zamek gotycki wybudowany w 1352 roku na planie kwadratu. W Zamku znajdowało się więzienie oraz magazyn. Jest to miejsce naprawdę godne zwiedzenia.

Latem możemy liczyć na masę rozrywek które są dostępne dla turystów na wyciągnięcie ręki. Kino pod chmurką, koncerty, występy… Nikt nie będzie się tu nudzić.

Zarówno w okolicy jak i w całym Darłowie możemy spodziewać się ciekawych atrakcji jakimi są na przykład rejsy wędkarskie organizowane w Darłowie. Darłowo jest często nazywane wędkarską stolicą Polski.

W tym mieście możemy również liczyć na rejsy turystyczne. Wyprawa morska to z pewnością wspaniała przygoda. W niedalekiej odległości od Darłowa znajduje się duńska wyspa Bornholm. Dzięki usługom Kołobrzeskiej  Żeglugi Pasażerskiej mamy możliwość udać się na skandynawską wyspę i skorzystać z jej atrakcji.

W Darłowie znajduje się wiele szlaków turystycznych, które zachęcają do aktywnego wypoczynku. Na liście tras znajdują się Szlak Rezerwatów, Szlak Wiatraków, Szlak Zabytków Średniowiecza oraz Koszaliński Szlak Nadmorski. 

Dzieci również będą mogły się tu świetnie bawić. Znajdą tu aquapark, lunapark oraz park linowy. Każdy na pewno będzie się świetnie bawić.

W okolicy Darłowa także aż roi się od rozrywek. Dla dzieci polecana jest Leonardia czyli inteligentna rozrywka dla dużych i małych oraz Mini Zoo. W Jarosławcu ciekawym miejscem jest muzeum Bursztynu. Na pewno warto również odwiedzić Słowiński Park Narodowy który charakteryzuje się między innymi ruchomymi wydmami.

Najwspanialszą atrakcja Darłowa jest jednak oczywiście plaża. Czy to latem czy w okresie zimowym na pewno każdy odwiedzający Darłowo uda się na plaże zobaczyć nasze piękne, polskie morze. W lecie na Darłowskiej plaży czeka na nas masa atrakcji. Któż nie marzy o wylegiwaniu się na aksamitnym piasku i zażywaniu kąpieli morskich?

Apetyt turystów zaostrzają zapachy które czuć na każdym kroku. Knajpki, restauracje, bary czy smażalnie aż kipią smakowitymi zapachami. Na pewno każdy smakosz znajdzie dla siebie coś pysznego. Dla amatorów słodkości Darłowo oferuję gamę kawiarni czy lodziarni które kuszą na każdym kroku naleśnikami, goframi czy też solidną porcją lodów. 

O nocleg nie musimy się martwić. Jeśli zaczniemy szukać odpowiednio wcześnie na pewno znajdziemy coś co będzie odpowiadało naszym preferencjom. Hotele, pensjonaty, apartamenty, domki, kwatery… Ofert jest od groma. Nie sposób ich zliczyć. W końcu to jedno z najpiękniejszych miast nad morzem. Za to je właśnie kochamy.

Dodano: 2019-09-09 15:18:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz