Rodzinny wypoczynek w Darłowie i Darłówku

Królewskie miasto Darłowo, a właściwie bardziej jego nadmorska dzielnica – Darłówko, ściąga do siebie co roku mnóstwo rodzin chcących wypocząć w jednym z najbardziej obleganych i urokliwych kurortów w tej części Polski. Ekologicznie czyste, szerokie i piaszczyste plaże, atrakcyjne szlaki turystyczne, wspaniały mikroklimat o walorach zdrowotnych, sąsiedztwo rozległych, sosnowych lasów, a do tego wiele atrakcji średniowiecznego miasta Darłowa sprawiają, że każda rodzina znajdzie tu coś dla siebie. Życie toczy się tutaj od wczesnych godzin porannych, gdzie oblegane są szerokie plaże i ulice, aż do późnego wieczora, gdy można się zabawić w pobliskich lokalach, przy dobrej muzyce. A co jeszcze sprawia, że Darłowo przyciąga do siebie całe rodziny? Jakie można tu wybrać opcje rodzinnego spędzenia wolnego czasu?


Każdy, kto wybiera się nad Bałtyk nie może odmówić sobie dnia bez pobytu na plaży. 5 km nadmorskich piasków pozwala plażowiczom wypoczywać w dogodnych warunkach wraz całą rodziną. Rodzice mogą bez obaw pozwolić bawić się dzieciom w ciepłych i płytkich basenach, które się tworzą we wschodniej części Darłówka. Mimo dużego zainteresowania wypoczynkiem nad wodą, osoby ceniące sobie ciszę i spokój znajdą dla siebie miejsce nieco dalej na wschód od tzw. „patelni”, gdzie najlepiej dojechać rowerem.

Jeśli morze, to i rejsy! Nie może obyć się bez możliwości przepłynięcia się z rodziną „Królem Erykiem I” czy „Unikusem”, które zabierają turystów w 40 min podróże. Statki znaleźć można tuż przy rozsuwanym moście, pod którym przepływa Wieprza, dzieląca Darłówko na wschodnie i zachodnie. To jedyny taki egzemplarz w Polsce! W porcie kursują także tramwaje wodne, które zabierają pasażerów w krótką podróż na trasie Darłowo – Darłówko i z powrotem.

Dla rodzin posiadających własne łodzie, do dyspozycji oddana jest nowoczesna marina, gdzie co roku organizuje się regaty wraz z piknikami. 70 miejsc postojowych, dostęp do wody i prądu oraz Internetu uprzyjemni korzystanie z portu.

Zabytki to również ciekawa opcja dla chętnych poznania historii tego miasta. Wizytówką jest Zamek Książąt Pomorskich, jedyny taki zbudowany na planie zbliżonym do kwadratu. Tam urodził się i rządził król Eryk I Pomorski, władca Norwegii, Szwecji i Danii. Obecnie istnieje tam muzeum, gdzie można zapoznać się z historią nie tylko zamku, ale i całego miasta. Niedaleko, w centrum wzniesiono Kościół Mariacki, gdzie pochowano króla z rodziną, a obok, tuż przy ratuszu stoi pomnik – fontanna z figurą rybaka, gdzie przedstawiono sceny z życia mieszkańców. To tylko kilka ważniejszych obiektów, a w całym mieście i okolicach jest ich więcej.

Dzieci mogą skorzystać też z tutejszych kompleksów wodnych, np. z całorocznego Parku Wodnego Jan, który jako jedyny w Europie umożliwia korzystanie z wody morskiej, lub z obiektów do uprawiania wszelkiej maści sportów jak tenis, czy koszykówka. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się na wycieczkę po sieci szlaków rowerowych, które nawet dla najmłodszych nie powinny być wyzwaniem.

Darłowo zapewni rozrywkę dla każdego na wiele godzin. Atrakcji jest całe mnóstwo, więc jeśli z rodziną, to tylko do Darłowa!

Dodano: 2015-11-04 16:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz