Najlepsze 5 atrakcji dla dzieci z Darłowa i najbliższych okolic

Rejs średniowiecznym galeonem

Port pasażerski to niewątpliwie jeden z bardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta. U ujścia Wieprzy do Bałtyku cumuje mnóstwo barwnych statków o rozmaitym przeznaczeniu: od rybackich kutrów, przez kursujące pomiędzy historycznym centrum Darłowa a nadmorskim Darłówkiem tramwaje wodne, a na wszelkich jednostkach pasażerskich skończywszy. Wśród tych ostatnich szczególnie wyróżniają się średniowieczne galeony - czyli statki po gruntownym liftingu i stylizacji nawiązującej do dawnych żaglowców. W trakcie kilkudziesięciominutowej podróży grane są szanty, co pomaga dzieciom jeszcze mocniej uruchomić wyobraźnię. Przy okazji wizyty w porcie w Darłowie i wycieczkowego wyjścia w morze, warto również zwrócić uwagę na oryginalny, gdyż rozsuwany most.

Dodano: 2018-04-09 08:51:00

Komentarze (2)
Anonim
9.04.2018 09:23

Na listę najlepszych atrakcji dla dzieci w Darłowie wciągnąłbym jeszcze całkiem niedawno zbudowany Park Historyczny. Po co męczyć się na zwiedzaniu zamku, gdzie wszystkie wystawy nudzą się dzieciakom po jakichś 5 minutach, skoro można pójść do "średniowiecznej osady" i wszystkiego dotknąć albo zrobić samodzielnie? Przynajmniej tak fajnie wygląda to na papierze, bo jeszcze nie miałem okazji odwiedzić tego miejsca osobiście.

Anonim
25.04.2019 08:44

Darłowo ma wiele atrakcji, to co opisane w artykule to tylko część tego co można zobaczyć. Osobiście jestem fanką aquaparku Jan, ale reszta atrakcji spokojnie dorównuje temu parkowi wodnemu.

Dodaj komentarz