Darłowo w czasie niepogody - co robić?

Czasem, podczas urlopu zdarza się ta nieprzyjemna sytuacja, że pogoda zawodzi, plany związane z kolejnym dniem psuje pochmurne niebo, bywa zimno, a nawet momentami deszczowo. Szkoda jest wówczas marnować wolny od pracy czas, ponieważ chciałoby się wykorzystać go jak najlepiej. Jeżeli zatem nie można oddać się rozrywkom znanym na co dzień w słoneczne dni, warto zwrócić też uwagę na inne możliwości.


Jeśli trudno Ci odmówić sobie kąpieli nawet w takie dni, a przyjechałeś na urlop z dziećmi, zawsze można zabrać je do któregoś z tutejszych kompleksów basenowych. W Darłowie znajduje się także Aquapark, który jako jedyny w Polsce wypełniony jest wodami Bałtyku. Znajduje się tam wiele atrakcji takich jak zjeżdżalnie, bicze wodne, duży basen z podgrzewaną wodą, czy jacuzzi.

Zawsze można skorzystać również z ogólnodostępnych boisk, pozwalających na uprawianie wszelkich sportów, czy hal sportowych, gdzie gra w siatkówkę czy tenis ziemny w niepogodę to świetny pomysł. Warto skorzystać także z kręgielni w tutejszych hotelach, czy z salonów gier.

Warto też zainteresować się tutejszymi zabytkami i innymi ciekawymi budowlami sprzed wielu lat, których jest w Darłowie wiele. Jednym z najciekawszych obiektów jest Zamek Książąt Pomorskich, usytuowany przy rzece Wieprza w centrum miasta, gdzie urzędował kiedyś król Eryk I Pomorski. To tam toczyło się dworskie życie. Od 1930 roku, w zamku funkcjonuje muzeum, w których można zobaczyć wyposażenie komnat i ekspozycje sztuki sakralnej Pomorza, a nawet narzędzia tortur.

Rodzina królewska pochowana została w XIII-wiecznym Kościele Mariackim, którego okazałe kształty i zabytkowe wnętrze są także warte zobaczenia. Obok kościoła stoją kolejne zabytki: ratusz, a przed nim Pomnik Rybaka, pełniący funkcję fontanny z płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia mieszkańców. Można tu także podziwiać inne gotyckie kościoły, np. jedyny w Polsce dwunastoboczny kościół pw. św. Gertrudy z XVI wieku, lub Kościół św. Jerzego.

W Darłówku, po wschodniej stronie, tuż przy Wieprzy wpływającej do morza stoi niewielka latarnia morska, która przez lata zmieniała swój wygląd. W 1927 roku dobudowano do niej piętro i metalową latarnię, a później unowocześniano jej wyposażenie. Latarnia mierzy 21 metrów i jest udostępniona do zwiedzania. Można się do niej dostać m.in. darłowskim mostem zwodzonym, który jest równie ciekawą i jedyną w Polsce atrakcją, łączącą część wschodnią i zachodnią miasta. Most przystosowany tylko do ruchu pieszego rozsuwa się, gdy trzeba przepuścić nadpływające kutry i statki wypływające w morze.

Gdy deszcz nie pada zbyt mocno, dobrym pomysłem jest też wybranie się na wycieczkę rowerem po okolicy. Sieć szlaków i dróg rowerowych pozwoli rozgrzać się w zimne dni, a przy okazji zobaczyć coś więcej, niż samo Darłowo.

Dzieci z pewnością ucieszą się z wizyty w Mini ZOO w miejscowości Wicie, oddalonej o 15 km od Darłowa, gdzie będą mogły zobaczyć całe mnóstwo zwierząt. Co ciekawe, znajduje się tam środek polskiego Wybrzeża Bałtyku. Nieco dalej, w Jarosławcu, dla zwiedzających otwarto muzeum bursztynu, a we Wsi Krupy ( 7 km ) park zabaw Leonardia, który zapewni ciekawą rozrywkę dla małych i dużych. Jest tam ponad sto różnych gier, także wieloosobowych, które zapewnią najmłodszym i nie tylko, rozrywkę na długi czas.

Zatem mylą się ci, którzy uważają, że w niepogodę nie ma co robić. Darłowo zapewni odpowiednio dużo rozrywki. Wystarczy tylko się dobrze rozejrzeć, a satysfakcja będzie gwarantowana!

Dodano: 2016-05-23 09:59:00

Komentarze (1)
Zbigniew Mitoraj
5.09.2018 11:04

Gdy nie ma pogody, polecam odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich i muzeum bursztynu, tutaj więcej o atrakcjach https://apartamentydarlowko.pl/atrakcje/

Dodaj komentarz