Czerwono mi!

Kolor czerwony najbardziej kojarzy nam się… no właśnie, z czym? Mamy grudzień, więc odpowiedź zdaje się być oczywista - ze świętami!

Czerwień na święta jest jednym z najbardziej popularnych kolorów - nic dziwnego, skoro jest to główny kolor świętego Mikołaja. Z tego powodu większość bombek, łańcuchów, światełek jest właśnie taka - niektórzy nawet idą w tym tak daleko, że ich domy wyglądają jak żywcem wyjęte z pewnej ulicy w Amsterdamie.

Nawet ciężarówki z klasycznej już reklamy Coca-Coli wpasowują się w strój brodacza z workiem prezentów, którego koloru nie trzeba się chyba domyślać. Czerwonooo miiii….

Na całe szczęście choinki chociaż są zielone. Wyjeżdżając gdzieś na święta i wynajmując pokój w pensjonacie, sprawdźcie sami główne ulice miasta - zieleń walczy z czerwienią. O dominację, nie tyle co nad światem, co nad naszymi oczami. Widoczne jest to najbardziej w miejscowościach typowo turystycznych, lub dużych miastach.

I nie ukrywajmy - prawie wszyscy to uwielbiają. Przez cały rok nie oglądamy tak wspaniałych gam kolorów, aby pod jego koniec, przez kilka dni raczyć nasze oczy widokami, których nie zapominamy przez 365 dni w roku. Jeśli jednak nie mieliście przyjemności trafić w miejsce, które wam takie atrakcje zaoferuje - sprawdźcie gdzie warto pojechać, by zachwycić się świąteczną aurą: