Co jest najważniejsze w dbałości o twarz?

Codzienna pielęgnacja cery jest niezbędna do zachowania jej młodego i świeżego wyglądu. Niestety w trakcie podróży często jesteśmy zbyt zajęci aktywnościami, aby pamiętać o prawidłowej pielęgnacji. Podczas podróży czasem ciężko nam wyśleć o pełnej pielęgnacji - stąd tak ważne jest jej prawidłowe skomponowanie, by była prosta, jak najmniej czasochłonna i przyjemna.  Sprawdź, o czym pamiętać wybierając się na urlop, aby Twoja cera była równie zadbana jak przed wyjazdem. 

    1. Na czym powinna polegać codzienna pielęgnacja cery w trakcie podróży?

    2. Jak dbać o twarz, by zachować młody wygląd?

Bez codziennego mycia twarzy, nawilżania i tonizowania skóry trudno jest zadbać o świeży i promienny wygląd. Brak przemyślanej pielęgnacji lub brak czasu w trakcie urlopu sprawia, że nawet u młodych kobiet pojawiają się szybkie oznaki starzenia, problemy związane z nadmiernym przesuszeniem skóry i ropnymi wypryskami. Po powrocie z wypoczynku ciężko doprowadzić skórę do jej wcześniejszego wyglądu. Sprawdź, jak powinno się dbać o twarz na co dzień, aby uniknąć błędów w czasie podróży. 

Na czym powinna polegać codzienna pielęgnacja cery?

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna obejmować kilka etapów: oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie i nawilżanie. Do oczyszczania potrzebne są żele do mycia twarzy lub płyn micelarny. Dzięki nim usuwa się ze skóry zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia, nadmiar sebum, kosmetyki do makijażu itd. Drugi etap polega na regularnym złuszczaniu martwego naskórka za pomocą peelingów enzymatycznych i mechanicznych oraz maseczek. Ich używanie sprawia, że ogranicza się ilość zaskórników i ropnych wyprysków, a także problem łuszczącego się naskórka na czole lub nosie.

Tonizowanie jest istotnym elementem pielęgnacji, zarówno gdy dba się o cerę wrażliwą, jak i cerę tłustą lub suchą. W przypadku cery wrażliwej tonik łagodzi podrażnienia i wspiera odbudowę naturalnego pH. Cerę tłustą tonizuje się natomiast w celu ograniczenia nadprodukcji sebum i błyszczenia się skóry. Ostatni etap pielęgnacji obejmuje stosowanie kremów, które nawilżają cerę suchą, mieszaną, normalną i wrażliwą oraz chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Jak dbać o twarz, by zachować młody wygląd?

Jak dbać o twarz, by spowolnić pojawianie się oznak starzenia się skóry? Zarówno do cery dojrzałej, jak i po 30. roku życia przeznaczone są kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Stosuje się je do każdego typu cery. Dzięki nim można zwiększać penetrację składników aktywnych, które głęboko nawilżają i poprawiają kondycję skóry. Krem nawilżający powinno się nakładać na dzień i na noc.

Kremy przeciwzmarszczkowe wspierają naturalne procesy odbudowy włókien kolagenowych oraz sprawiają, że wygląd skóry dłużej pozostaje młody. Ważne jest jednak stosowanie kremów dobranych do wieku, gdyż kosmetyki dla starszych kobiet szkodzą młodszej cerze zamiast poprawiać jej wygląd. Kremy przeciwzmarszczowe oraz nawilżające są absolutnym must-have w trakcie każdego wyjazdu, zwłaszcza w ciepłe klimaty, gdzie nasza skóra jest narażona na eskpozycję na słońce, dlatego pamiętajcie, aby zawsze spakować do walizki krem nawilżający na dzień, najlepiej z filtrem przeciwsłonecznym oraz krem przeciwzmarszczowy na noc. Lekkie i naturalne kosmetyki, które sprawdzą się w każdej podróży można znaleźć np. na stronie Garnier.pl 

Dodano: 2022-05-17 10:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz