Port morski

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Miejscem przyciągającym w swe progi rzesze gapiów i spragnionych morskiej przygody wędrowców jest z pewnością Port Morski Darłowo. Obejmuje on trzykilometrowy odcinek Wieprzy i składa się z dwóch części:

  1. usytuowanej tuż przy morzu: od falochronów, przez wejście do portu, awanport i Basen Rybacki, aż do mostu,
  2. położonej ok. 2,3 km od portowego (w bliskim sąsiedztwie centrum),składającej się z Obrotnicy Portowej i Basenu Przemysłowego - należy do niej również część koryta Wieprzy.

Obie części połączone są kanałem żeglownym o głębokości 5,5 m. Do portu mogą zawijać jednostki o maksymalnym zanurzeniu do 4 m i długości do 75 m, większe wpływają jedynie po otrzymaniu zezwolenia od Kapitana Portu Morskiego Darłowo, muszą także skorzystać z usług pilotażowych.

Port pełni funkcje portu handlowego, rybackiego i turystycznego. Dokonuje się tu m.in. przeładunku towarów w obrocie krajowym i zagranicznym, skupuje, składuje, przetwarza i sprzedaje ryby morskie, obsługuje jednostki sportowo-rekreacyjne (przystań jachtowa znajduje się w Darłówku Zachodnim). Wypływają stąd jednostki organizujące płatne rejsy wędkarskie, podczas których wędkarze mają możliwość złowienia m.in. dorszy, fląder, belon, śledzi czy łososi. Jednostki te wyposażone są w profesjonalny sprzęt do szukania ławic ryb oraz posiadają wypożyczalnie sprzętu wędkarskiego.

Po redzie portu w Darłówku Wschodnim urządzane są rejsy statków wycieczkowych, w tym stylizowanego na łódź wikingów. Statki oczekują na pasażerów przy nabrzeżu w Darłówku Wschodnim.

Mini przewodnik

Port morski w Darłowie można podzielić na dwie części - tę bliżej morza (falochrony, przedporcie, basen rybacki) i zlokalizowaną już całkowicie w korycie Wieprzy (obrotnica, basen przemysłowy). Wpływać do portu mogą statki o maksymalnej długości 75 m, zaś dopuszczalne zanurzenie to 4 m. Zawijają tu jednostki rybackie, turystyczne, sportowe i handlowo-transportowe.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja