Fort Marian

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Fort Marian to park rozrywki dla osób szukających nieco mocniejszych wrażeń, takich jak paintball, quady, czołgi czy małpi gaj. Fort mieści się niecałe 22 km od Darłowa. Na zalesionym, pagórkowatym terenie, o powierzchni 20 ha, z powodzeniem można zorganizować różnego rodzaju eventy firmowe, szkolenia, imprezy plenerowe.

Do dyspozycji klientów oddano także Pensjonat Albatros w Darłówku Zachodnim (50 miejsc noclegowych).

Tuż obok fortu działa także Muzeum Pojazdów Historycznych, wraz ze stowarzyszeniem "TYTAN", które to powstało z inicjatywy pasjonatów i kolekcjonerów pojazdów wojskowych. W kolekcji muzeum znajduje niebywały eksponat - czołg T-55 Merida. Placówka ma także bogatą kolekcję motocykli oraz amerykańskich ciężarówek, w zdecydowanej większości pochodzących z okresu II wojny światowej. Zbiory uzupełniają elementy wyposażenia żołnierzy (głównie mundury i hełmy),samolot, kilka samobieżnych dział artyleryjskich oraz... maszyny rolnicze.

W okresie letnim możliwe jest także zwiedzanie zlokalizowanych w Darłówku Zachodnim fortyfikacji obronnych.

Mini przewodnik

Fort Marian to po pierwsze organizator imprez dostarczających mocnych wrażeń: quady, paintball, małpi gaj itp. Po drugie i istotniejsze - Muzeum Tytan z bogatą kolekcja pojazdów z przeszłości, przede wszystkim wojskowych. Chlubą pozostaje czołg T-55 Merida. Muzeum latem organizuje zwiedzanie pozostałości po bunkrach i wojskowej bazie III Rzeszy pod Bobolinem.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja